Bornova Doğalgaz Firmaları, doğalgaz firmaları bornova, doğalgaz kombi tesisat bornova, bornova airfel kombi, bornova bosch kombi, doğalgaz kombi tesisat fiyatları bornova

Bornova Doğalgaz Firmaları, Doğalgaz ev iş yeri gibi alanlardan ısıtma, sıcak su ve pişirme amaçlı kullanılmaktadır. Kombi, doğalgaz yardımı ile sıcak su ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiş cihazlardır. Kombi, çok yer kaplamaması nedeniyle en çok tercih edilen ısınma araçlarıdır. Kombilerin küçük ev tipi ve sanayi tipi boyutlarında çeşitleri bulunmaktadır. Kullanılacak alana göre boyutları değişmektedir. Kombiler, çalışırken oldukça sessiz olmaları nedeniyle ev ve işyerlerinde çok fazla tercih edilmektedir. Kombilerin montajı ve kurulumu oldukça kolaydır. Kombi alındıktan sonra yetkili servis tarafından kurulumu kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Kombi alırken, kombinin kullanılacak alanın boyutuna göre ve güvenli olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bornova Doğalgaz Firmaları : Kombi Çeşitleri

Kombilerin kullanım alanı boyutlarına ve özelliklerine göre birçok çeşitleri bulunmaktadır.

Bacalı Kombi: Bacalı kombi yanma esnasında oksijenin ortamdaki havadan alarak, ortaya çıkan atık gazı bacasından dışarıya atmaktadır. Bacalı kombilerde havanın ortamdan alınması ve rüzgarlı havalarda gazın içeriye girmesi gibi tehlikelerinden dolayı çok fazla tercih edilmemektedir.

Yoğuşmalı Kombi: yoğuşmalı kombi yanma esnasında oluşan atık gazı hemen dışarıya atmaz. Bu gazın sıcaklığında faydalanabilmek için gazı farklı bölümlerde gezdirir. Yoğuşmalı kombi, tasarruflu bir kombi çeşidi olduğunda çok fazla tercih edilmektedir.

Konvansiyonel Kombi: Yanma sırasında gerekli olan hava, fan kiti aracılığıyla dışarıdaki havadan alınır. Yanma sonucunda oluşan atık, fan kiti aracılığıyla tekrar dışarıya atılır. Konvansiyonel kombi, bacası olmayan apartmanlarda çok sık tercih edilen kombi türüdür. Konvansiyonel kombi, fırtına gibi olumsuz hava şartlarına emniyet sistemi bulunmaktadır. Bu nedenle çoğu ev ve iş yeri gibi alanlarda konvansiyonel kombi kullanılmaktadır.

Tek Eşanjörlü Kombi: Bu kombiler kombi de bulunan eşanjörün brülörden aldığı ısı ile sıcak suyu kalorifer peteklerine iletir ve ısınmayı sağlar. Tek eşanjörlü kombi şebekedeki suyu anında ısıtmaktadır.

Elektrikli Kombi: İçerisindeki elektrikli ısıtıcılar ile baca gibi atık gaz sistemlerine ihtiyaç duymadan çalışan kombiler türüdür. Elektrikli kombiler diğer kombi türlerine göre yakıt fiyatının fazla olması nedeniyle çok fazla tercih edilmemektedir. Fakat elektrikli kombilerde, zehirlenme gibi sorunlar yaşanmaz.

Gaz Faturası Neden Fazla Gelir?

Özellikle kış aylarında yüksek gelen doğalgaz faturaları insanların canını sıkan bir durumdur. Gaz faturasının fazla gelmesinin en büyük nedeni düzenli olarak kombini düzenli yapılmaması gelmektedir. Kişiler evlerinin ısınmadığı zamanlarda kombinin derecesini sürekli arttırır. Fakat bu işlem sadece fazla gaz tüketimine neden olmaktadır. Fazla gaz tüketimi faturanın yüksek gelmesine neden olmaktadır. Kombinizin yüksek derecelerde yanmasına rağmen evinizin ısınmamasının nedeni zamanla petek içerisinde oluşan pisliklerdir. Petek içerisinde biriken bu pislikler ısının dış yüzeye gitmesini engellemektedir. Doğalgaz faturanızın az gelmesi ve evinizin daha fazla ısınması için düzenli olarak kombi ve petek temizliği yaptırmanız gerekmektedir. Birçok kişi bu temizlik masrafından kaçarken aslında daha büyük maddi kayıplara karşı karşıya gelmektedir. Bu nedenle yılda en az bir kere kombi ve petek temizliği yapılması gerekmektedir.

Petek Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok kişi petek temizliğini kendileri yapmaya çalışmaktadır. Petek temizliği profesyonel kişiler ve bu iş için kullanılan makineler ile yapılması gerekmektedir. Evde kendi başınıza yaptığınız petek temizleme işleminde petek içerisindeki suyu boşaltmanız yanlış bir yöntemdir. Önemli olan petek içerisindeki kanallara yapışmış pisliklerin temizlenmesidir. Bu işleri yapan kombi ve petek temizleme firmaları, kullandıkları özel makineler ile petek ve kombi ilçesine yapışan pislikleri basınçlı su yardımı ile temizlenmektedir. Kombi ve petek temizliği özen gösterilmesi ve deneyimli kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Bornova doğal gaz firmaları her zaman iyi hizmet verebilmek için çalışmaktadır.

Kombilerde Görülen Arızalar

Kombilerde, kullanıcı hatasına veya uzun süre bakım yapılmamasından dolayı parça aşınması gibi nedenlerden dolayı bazı arızalanmaları görülebilir. Kombi arızalarında işinde uzman ve profesyonel ekiplerden yardım alınması gerekmektedir. Kombilerde en fazla görülen arızalanmalar, kurulum hatası, donma, çevresel etmenler, ev ve suyun ısınmaması, tozlanma, tesisat ve su basıncı gibi sorunlardır. Bornova doğalgaz firmaları, kombimiz de görülen arızalanmaları ve kombi bakımını eğitimli ve deneyimli elemanları ile gerçekleştirmektedir.

Kombi Bakımı

Kombinizin daha uzun ömürlü olması ve daha iyi bir performans gösterebilmesi için düzenli kombi bakımı yapılması gerekmektedir. Kombi bakımı, parça ömrünü uzatmak için de oldukça önemli bir işlemdir. kombinizin sorunsuz çalışması için yılda en az bir defa kombi temizliği yaptırılması gerekmektedir. Özellikle kış aylarında doğalgaz faturalarının yüksek gelmemesi için kombi bakımının yapılmalıdır. Özellikle kış aylarında mağdur olmamak için kombi temizliğine önem verilmelidir. Doğalgaz kombi firmaları, kombinizde oluşabilecek büyük arızaların önüne geçmek için kombi bakımını eğitimli elamanları ile gerçekleştirmektedir.

Kombilerin Kullanım Süresi

Doğalgaz Firmaları Bornova, Kombileri ortalama kullanım süresi 15 yıldır. Fakat alınan kombilerde tercih edilen firmaya göre 2 yıl veya üzeri olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca düzenli yapılan kombi temizliği de kombinin kullanım süresini arttırmaktadır. Kombinin uzun ömürlü olması kadar performansının da ilk alındığı günkü gibi kadar iyi olması gerekmektedir. Kombi kurulumu da kombinin kullanım süresini etkileyen faktörlerden birisidir. Kombi kurulumu deneyimli ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Bornova doğalgaz firmaları olarak kombinizin kullanım süresini uzatmak için kombi bakımı ve temizliği yapmaktayız.

Kombi Tavsiyeleri

Bornova Doğalgaz Firmaları, Kombi alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle kombi alırken kullanılacak alanın genişliği, yalıtım durumu, oda sayısı göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüzde bacalı kombiler pek fazla tercih edilmemektedir. Kombinin verimi teknik özellikleri araştırılması gerekmektedir. Bütçenize ve kullanacağınız alana uygun kombi tercihi yapılmalıdır. Ayrıca kombiniz de olası arızalanmalar için deneyimli ve eğitimli kişilerden yardım alınması gerekmektedir. Kombi arızalanmaların da parça değişimine ihtiyaç varsa kullanılan parçaların orjinal ve kaliteli olmasına dikkat edilmelidir.

Kombi Bakımında Kaliteli Hizmet

Günümüzde kombiler, en çok tercih edilen ısınma araçlarıdır ve oldukça yüksek maliyetli ürünlerdir. Kombi alınırken gösterilen özenin kombi bakımında da gösterilmesi gerekmektedir. Yılda en az bir kere deneyimli kişiler tarafından kombi bakımı yaptırılması gerekmektedir. Bu işlem için işinde uzman ve eğitimli kişilerden yardım almak gerekmektedir. Kombi bakımı ve arızaları işinde uzman olmayan kişilere yaptırıldığın da daha büyük arızalara sebebiyet verebilir. Kombi bakımı yapan kişilerin her yıl eğitim alması gerekmektedir. Bornova doğalgaz olarak müşteri memnuniyeti için deneyimli ve güler yüzlü elemanlarımız ile hizmet vermekteyiz.